Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

XVI  Zjazd SPOTC

Ślesin 2004

Zjazd na gorąco

XVI Zjazd SPOTC zakończony.

 

Na Zjazd Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców większość uczestników przybyła do Ośrodka Wypoczynkowego „Leśna Polana” w Ślesinie już w piątek 3 września w godzinach popołudniowych, w tym najstarszy senior Adam Zaleski SP6OF (ur. 06.11.1907).

 

Antoni SP7LA na prelekcji w piątek wprowadził wszystkich w zasady konspiracji. Antoni opowiadał bardzo szczegółowo o niektórych epizodach związanych z budową radiostacji „Błyskawica”. Wpierw Antoni SP7LA przedstawił kwestię samej budowy repliki, w których to pracach Antoniemu pomagali Tadeusz Kaperski SP9QMT i Jan Szczepanek SP9GDI. Zygmunt SP5AYY natomiast przedstawił szczegółowe kosztorysy i rozliczenie sponsorowanych wpłat pieniężnych i samych części do budowy. Od Antoniego SP7LA dowiedzieliśmy się, że istniała przygotowana do równoległej pracy radiostacja „Burza”, która została wykonana przez Włodzimierza Markowskiego. Na zapowiedź, że Włodzimierz Markowski, obecnie SP5MW, a w roku 1939 SP3WM, przybędzie na obrady w dniu jutrzejszym, wszyscy obecni na prelekcji przyjęli wiadomość oklaskami.

W sobotę rano po śniadaniu, członkowie SPTOC uczestniczyli z obradach obejmujące sprawy sprawozdawczo-wyborcze Klubu SPOTC. Obrady prowadził Zbyszek SP2IU, natomiast Prezes SPOTC Ryszard SP2IW przedstawił sprawozdanie ustępującego Zarządu Klubu SPOTC. Większość czasu wypełniła dyskusja, w której większość wypowiadała się w dwóch najważniejszych kwestiach:

1. Konieczność organizacji kolejnych Zjazdów SPOTC co roku.

2. Aby organizatorzy nie ponosili strat, dopuszczać wprowadzanie przedpłat za odpłatność za koszty kolejnych Zjazdów.

Przed obiadem nastąpiło głosowanie i wybór nowego Zarządu SPOTC. Zarząd Klubu nie zmienił się od ustępującego zarządu, i tak członkami zarządu SPOTC są:

1. Prezes Ryszard Czerwiński SP2IW

2. V-ce Prezes Wiesław Wysocki SP2DX

3. Sekretarz Jan Ćwikła SP2EXN

4. Członek Zbigniew Gorgolewski SP2IU.

5. Członek  Bogusław Piasecki SP2 ATF

 

W południe na Zjazd przybył konstruktor radiostacji „Burza” Włodzimierz Markowski SP5MW (ex. SP3WM). Włodzimierz wygłosił krótką prelekcję o budowie swej radiostacji „Burza” pracującej na fali 52 metrów. Radiostacja „Burza” pracowała na lampie EL12 specjal i posiadała 18 watów pracując w modulacją amplitudy AM. Pan Włodzimierz zgłosił akces przynależności do Klubu OTC, co po wykonaniu pewnych czynności administracyjnych (wniosek, rekomendacja) został owacjami przyjęty do SPOTC. Włodzimierz już wcześniej został członkiem PZK (od II kwartału 2004 – notatka sp3iq).

W godzinach popołudniowych większość uczestników udała się do zwiedzania Sanktuarium w Licheniu autobusem, dzięki staraniom organizatora Grzegorza SP3CSD.

Tego dnia (sobota) cały wieczór wypełnił uczestnikom znakomicie zorganizowane uroczyste Ognisko ze smacznym i obfitym jedzeniu oraz muzyce. W trakcie trwania Ogniska odczytana została treść SMS’a z życzeniami dla uczestników Zjazdu SPOTC, która właśnie nadeszła od Piotra SP2JMR i Roberta SP5XUY wracających z 9A.

W niedzielę do południa po śniadaniu, uczestnicy Zjazdu SPOTC wyjechali do swych domów.

Zjazd był bardzo dobrze zorganizowany przez Grzegorza Walichnowskiego SP3SCD i jego małżonki oraz członków Klubu (SP3PGZ)

 

Uczestnik Zjazdu SPOTC, Bogdan SP3IQ

2006

 

2007

 

2008

 

2009

 

2010

 

2011

 

2012

 

2013

 

2014

 

2015