Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

XVIII Zjazd SPOTC

Piwniczna 2006

Uczestnicy Zjazdu:

 

SO1NE; OK2BIQ; SP2IU; SP2IW; SP2EXN; SP2JYX; SP2AEK; SP3CSD; SP3MFC; SP3BDU; SP3HUG; SP5AYY; SP5BFW;  SP5 YH;  SP5XVO; SP5XVQ; SP6RZ;  SP6ARR; SP6EQZ; SQ6R; SP7DDD; SP7AAK;  SP8BIA; SP8HAU; SP9GDI; SP9KJ; SP9CAT; SP9AED; SP9DLT; SP9CCD; SP9IKN; SP9QMT

 

XVIII ZJAZD SPOTC

 

Jak co roku ,w dniach 1,2,3 –września odbył się XVIII Zjazd SPOTC.

Tym razem na miejsce zjazdu wybrano pięknie położoną miejscowość Piwniczna Zdrój na południu Polski, bezpośrednim organizatorem spotkania był członek naszego klubu SP3CSD z m.Koło ,który wraz ze swoją małżonką przygotowali profesjonalnie całe spotkanie. Uczestnicy Zjazdu zostali zakwaterowani w Domu Wypoczynkowym „GRAŻYNA” położonym nad Popradem w dwu osobowych pokojach z łazienkami.

Spotkania odbywały się na miejscu, tu też mieliśmy również pełne wyżywienie

Bliższe szczegóły zarówno położenia jak i warunków pobytu dostępne na stronie www.grazyna.info/hotel.htm

 

Ogółem w Zjeździe wzięło udział 57 osób w tym również żony naszych członków i sympatyków. przyjechali też koledzy z za granicy wraz ze swoimi XYL: Janek OK2BIQ, Jurgen DM2CNE, Andrzej N6QJU.

Program Zjazdu rozpoczął się już w dniu przyjazdu w piątek wieczorem.  Po kolacji na brzegu Popradu rozpalono ognisko a uczestnicy piekli kiełbaski i szaszłyki.

Wspólne śpiewy całego grona zgromadzonych osób stwarzało przyjacielską atmosferę pomimo padającego deszczu .

Ponieważ kolejny dzień pobytu zapowiadał bogaty program zakończyliśmy spotkanie około godziny 23-ej.Zmęczenie daleką drogą też dało o sobie znać....

Sobotę rozpoczęliśmy po zjedzeniu śniadania częścią organizacyjna Zjazdu którą rozpoczęto od odczytania listu skierowanego do uczestników Zjazdu przez Prezesa PZK /pełna treść listu na naszej stronie :www.spotc.bydgoszcz,pl / następnie omówiono podsumowanie rocznej działalności zarządu klubu ,zastanawiano się nad miejscem odbycia kolejnego zjazdu w 2007 roku regulaminem klubu innymi sprawami. przyjęto deklaracje kolejnych członków którzy złożyli wymagane materiały. wnioski te zostaną rozpatrzone przez Zarząd w najbliższym czasie o czym zainteresowani zostaną poinformowaniu listownie również w najbliższym co niedzielnym spotkaniu informacja zostanie przekazana drogą radiową.    

Całość naszego zjazdu była filmowana przez Henryka SP6ARR który wraz z XYL a był  na naszym spotkaniu i zbierał kolejne materiały do swoich audycji nadawanych na stronie   www.videoexpres.pl

Po obiedzie propozycje organizatora obejmowała możliwość udziału w  trzech

proponowanych  wycieczkach:

- spływ łodziami Popradem

- wyprawa na najwyższe wzniesienie w okolicy Wierchomla –wyciągiem

krzesełkowym

- wyjazd do Słowacji do miejscowości Stara Lubowna na zwiedzanie pięknie położonego zamku wybudowanego w 1303 roku. Ponieważ zamek ten w swej historii ściśle związany jest z Polską wiele też polskich akcentów w salach przedstawiających zgromadzone eksponaty.

„Wspinaczka „ na ten wysoko usytuowany zamek była sprawdzianem naszej fizycznej możliwości. niestety parking położony jest u podnóża góry..... a dalej –na własnych nogach.... hi.

Uczestnicy Zjazdu wybrali oczywiście tylko jedną z w/w propozycji ze względu na czas. Najważniejsza była jednak wyjątkowo piękna pogoda która szczególnie w górach była potrzebna/piękne widoki /

Czas nas gonił bo już na godzinę 19:00 mieliśmy rozpoczęcie uroczystej koleżeńskiej kolacji przy góralskiej kapeli która „pomagała” nam w konsumpcji

przygotowanych potraw – było tego naprawdę dużo i smacznych.

Po repertuarze góralskim kapela przeszła na „taneczne kawałki”

I tak trwała przednia zabawa w doskonałej atmosferze cechującej już od wielu lat nasze spotkania. Wydaje się że jest to typowy przykład spotkania dobrych starych przyjaciół którzy nie tylko umieją ale też lubią tą specyficzną atmosferę. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych a zakończyła się około 1-ej w nocy.

Z miejsca naszego zjazdu pracowało kilka stacji kolegów którzy zjawili się tam ze swoimi urządzeniami :SP2IU.SP5XVO,SP6RZ,SP7AAK,DM2CNE – „las anten „był więc okazały..... Pracowała również stacja naszego klubu SP0OTC która pracowała w sobotnich zawodach Zielono Górskich była też w niedzielnym kółeczku na 3,695

-przekazując pierwsze wrażenia ze zjazdu.

Niestety wszystko co miłe i przyjemne szybko się kończy, w godzinach porannych do  południowych trwał okres pożegnań i żal z konieczności odjazdu. Ci którzy mogli pozostać do poniedziałku żegnali tych odjeżdżających a zebrała się całkiem pokaźna grupka 10 osób.

Wszystkich jednak pocieszała myśl że już za rok może uda nam się ponownie spotkać...... nie wiadomo jeszcze gdzie ale na pewno znowu się zobaczymy.

Do następnego spotkania w 2007 roku

 

Zrelacjonował SP2IW Prezes SPOTC

                  

2004

 

2007

 

2008

 

2009

 

2010

 

2011

 

2012

 

2013

 

2014

 

2015